اهمیت تولید محتوا برای سایت

اهمیت تولید محتوا برای سایت
 • ارسال شده در تاریخ: 31/08/2021
 • نوشته شده توسط:محمد
 • بازدید : 2376
 • تولید محتوا

  با ظهور و گسترش دنیای دیجیتال، یک‌باره تمام دنیای وب پر از ، مطالب وب سایت ها، ویدیو، تصاویر و… شد. هر یک از این موارد در نوع خود یک محتوا هستند.  اکنون یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مشتری و بازاریابی در تمامی زمینه های بازاریابی تولید محتوا برای  سایت  ها  و شبکه های اجتماعی است.

  تولید محتوا چیست؟

  محتوا یعنی همان فیلم، تصویر، پست وبلاگ، اینفوگرافیک و… که در فضای اینترنتی روی سایت‌های مختلف در دسترس همه قرار دارد.

  مدیران وب‌سایت‌ها برای تولید محتوا ابتدا باید خلاقیت به خرج داده و ایده‌پردازی کنند.

  به این منظور باید شخصیت مشتریانمان را به خوبی بشناسیم و بدانیم به چه مطالبی بیشتر علاقه دارند.

  سپس حول همان موضوعات اقدام به تولید محتوا کنیم.

  همان طور که گفته شد، این محتوا می‌تواند به فرمت‌های مختلف چون پست وبلاگ، فیلم، تصویر و… تولید شود.

  اهمیت دانستن تولید محتوا به عنوان یک شغل از ضروریات است.

  تولید محتوا برای پلتفرم‌های مختلف اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل تولید محتوا به عنوان یک شغل محسوب شود.

   

  ضرورت تولید محتوا برای یک وب سایت چیست؟

  محتوا بخش بزرگی از زندگی روزمره شما است. اجتناب از آن دشوار بوده؛ اما چرا به دنبال آن هستید؟

  محتوا ما را آگاه می‌کند، به سؤالاتمان پاسخ می‌دهد، سرگرممان می‌کند، باعث می‌شود لبخند بزنیم، در تصمیم گیری راهنماییمان می‌کند و….

  محتوا به شما کمک می‌کند، مشتری‌ها را به سمت خود جذب کنید تا مخاطبان درگیرتان شوند و لذت ببرند.

  همچنین می‌توانید بازدید کنندگان جدیدی به سایت خود بیاورید. درنهایت، درآمدی برای شرکتتان داشته باشید.

  بهتر است بگویم اگر شما محتوایی تولید نکنید، از قافله عقب خواهید ماند. تولید محتوا، عمل نهایی بازاریابی است.

  هنگام تولید محتوا، اطلاعات رایگان و مفیدی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید، می‌توانید مشتریان بالقوه را به سمت خود جذب کرده و مشتریان

  موجود را از طریق تعامل با کیفیت، حفظ کنید.

  تولید محتوای وب و سئو

   دانستن ارتباط تولید محتوا و سئو

  بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو فرایندی است که طی آن رتبه وب‌سایت برای جستجوهای مرتبط کاهش می‌یابد و باعث می شود وب سایت ما در صفحه اول نتایج دیده شود.

  از سوی دیگر، بازاریابی محتوایی زیرمجموعه بازاریابی ربایشی (Inbound Marketing ) است که طی آن بازدیدکننده‌های سایت به سمت خرید هدایت می‌شوند و این کار به وسیله تولید محتوای جذاب، مفید و متقاعدکننده انجام می‌گیرد.

  با اینکه در نظر اول، این دو شاید هیچ ربطی به هم نداشته باشند اما می‌توانیم یک استراتژی برای سئو طراحی کنیم؛ به عبارت دیگر یک استراتژی بازاریابی محتوایی که با تولید محتوا برای کلیدواژه‌های بیشتر و در نتیجه جذب کاربر بیشتر برای سایت به بهبود رتبه سایت نیز کمک کند.

  گوگل نیز با به‌روزرسانی و تغییر الگوریتم‌های خود بعضی از معیارها را نسبت به برخی دیگر ارجحیت داده و مدیران سایت‌ها را به سوی تولید محتوایی با آن ویژگی‌های مشخص سوق داده است.

  به چنین محتوایی که مطابق با قوانین تعیین‌شده از سوی گوگل باشد محتوای سئو شده می‌گویند.

   

  انتخاب اهداف محتوا

  برای تولید محتوا باید مشابه یک کمپین بازاریابی سنتی، استراتژی محتوا شما در جهت اهداف بازاریابیتان باشد (که باید از اهداف شرکت شما محسوب شود).

  تا زمانی که اهداف هوشمندی داشته باشند، می‌تواند به جذب بازدید کننده بیشتر به سایتتان تا تولید بیشتر منجر شود؛ نمونه‌ای از این نوع هدف، افزایش ترافیک ارگانیک به وبلاگ در سه ماهه بعدی به اندازه ۲۵٪ است.

  پس از مشخص کردن این موضوع، هر یک از مطالب ایجاد شده، باید با هدفتان مطابقت داشته و در کسب نتیجه دلخواهتان، مشارکت داشته باشد. درمجموع، بهتر است از اهداف خود شروع کنید سپس محتوایتان را تولید نمایید.

   

  تولید محتوای وب و سئو

   

  روش‌های تولید محتوای باکیفیت و مبتنی بر سئو چیست؟

   

  1- اهدافتان را از تولید محتوا مشخص کنید

  در اینجا نیز مانند سایر کمپین‌های بازاریابی سنتی، استراتژی محتوایتان باید هدف داشته باشد.

  این اهداف می‌توانند شامل جذب بازدیدکننده برای سایت یا جذب مشتری برای محصولات باشد.

  بعد از اینکه هدف مشخص شد، باید مشخص کنید که بعد از تولید هر تعداد محتوا باید به چه درآمدی برسید و چقد درآمد می توانیم داشته باشیم.

   

  2-پرسونای خریدار ( Buyer Persona)

  ساختن یک استراتژی محتوا، بیشتر از آن است که تنها به این فکر کنید که می‌خواهید چه نوع محتوایی ایجاد نمایید. ابتدا باید بدانید با چه کسی صحبت می‌کنید، چگونه می‌خواهید با آنها حرف بزنید و کجا آنها را پیدا خواهید کرد.

  نکته کلیدی در ابتدا یک تولید محتوا موفقیت آمیز، این است که هر خواننده‌ای احساس کند که به طور مستقیم و شخصی با آنها صحبت می‌کنید.

  تنها راه برای انجام این کار، صمیمی بودن با بازدید کنندگان و مشتریان است. شما باید آنها را مانند دوست قدیمی خود بشناسید.

  باید از موانع، نقاط درد، چالش‌ها و ترس های آن‌ها آگاه باشید. به همین ترتیب، می‌توانید بهترین نتیجه ممکن، راه حل رؤیایی و بزرگترین خیالات آنها را درک کنید.

  همیشه به یاد داشته باشید که شما در حال بازاریابی با انسانهایی هستید که می‌خواهند احساس ارتباط داشته باشند. در حالت ایده آل، می دانید و می‌توانید مستقیماً با هر فردی که از وبسایت شما بازدید می‌کند، صحبت نمایید اما نمی‌توانید این کار را عملی کنید. به نظرتان راه حل چیست؟ باید یک پرسونای خریدار ایجاد کنید.

  در تولید محتوا آنچه اهمیت دارد این است که پرسونای خریدار شما، شخصی است که می‌خواهید با محتوایتان به آن برسید.

  این شخصیت نیمه داستانی به عنوان نماینده مخاطب هدفتان، یعنی افرادی که به احتمال زیاد از پیامتان سود می‌برند و مشتری می‌شوند، خدمت می‌کند.

  3- بر اساس سفر مشتری پیش بروید

  فرض کنید با «مشکلی» مانند سردرد مواجه شده‌اید. اولین کاری که می‌کنید این است که به دنبال «علت» می‌گردید. علت سردرد می‌تواند کم آبی بدن، کم خوابی یا بیماری باشد.

  بعد از اینکه مشکل را تشخیص دادید، به سمت «راه حل‌های ممکن» خواهید رفت و با مواردی چون نوشیدن آب، نوشیدن قهوه، استفاده از آسپرین و… مواجه خواهید شد. اکنون وقت آن است که انتخاب کنید.

  قهوه بنوشید یا اسپرسو؟ آب یخ بنوشید یا آب ولرم؟ آسپرین بهتر است یا ژلوفن؟ در نهایت محصول مورد نظرتان را خریداری کرده و مشکلتان را حل می‌کنید تا بتوانید با خیال آسوده و با آرامش به دنبال کار و زندگی‌تان بروید.

  این نمایشی از سفر خریدار در تولید محتوا است. هر یک از چشم اندازهای شما، مسیری را برای رسیدن به راه حل دنبال می‌کند، آن مسیر شامل مراحل آگاهی، توجه و تصمیم گیری است.

  اما هر یک از چشم اندازهایتان در بخش‌های مجزا از این سفر قرار می‌گیرد. بنابراین مهم است که از مطالبتان برای جذابیت در هر مرحله استفاده کنید.

  با تولید محتوا برای هر مرحله از سفر خریدار، شما مطمئن می‌شوید که هیچ بازدید کننده‌ای شکاف‌ها را نمی‌بیند؛ و هر شخصی که به وبسایتتان می‌آید، این احساس را دارد که اطلاعات مرتبط و مفیدی را دریافت می‌کند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  اشتراک گذاری
  شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

  سبد خرید0
  There are no products in the cart!
  ادامه خرید
  0