الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟
 • ارسال شده در تاریخ: 30/09/2021
 • نوشته شده توسط:pourya
 • بازدید : 2201
 • الگوریتم کبوتر گوگل  (Google Pigeon)

  چگونه به روز رسانی الگوریتم محلی یا الگوریتم کبوتر گوگل  نتایج جستجوی محلی را تغییر می دهد

  Google Pigeon Update ، یکی از بزرگترین تغییرات الگوریتم جستجوی محلی ، نحوه رتبه بندی مشاغل محلی در جستجوی ارگانیک را تغییر می دهد.

  یکی از بزرگترین به روزرسانی های الگوریتم گوگل به خاطر نتایج جستجوی محلی اجرا شد و مشاغل محلی معمولاً تأثیرات به روزرسانی را در داده های

  تجزیه و تحلیل وب سایت خود مشاهده کردند.

  کاربران گوگل نیز مطمئناً تأثیر آن را مشاهده کرده اند و این معمولاً به معنای تجربه جستجوی متفاوت و در نهایت بهتر از نظر مشاغل محلی و اطلاعات

  مربوط به آن مشاغل است.

  به روز رسانی الگوریتم کبوتر

  اعتقاد بر این است که در 24 ژوئیه 2014 یا حدود آن راه اندازی شده است – و به زودی به روز رسانی “کبوتر” توسط Search Engine Land تلقی می

  شود .

  این به روز رسانی الگوریتم جستجوی Google با ارائه پاداش به مشاغل محلی که دارای حضور ارگانیک قوی هستند ، نتایج جستجوی محلی بهتر را ارائه

  می دهد.

  نمایان بودن در جستجوی سنتی ، مانند دیده شدن یک کسب و کار که قبلاً در Google Maps دیده شده است.

  این ایده که مشاغل کوچک با مکان های کوچک مستحق این هستند که به اندازه سایر مشاغل موجود در منطقه ، صرف نظر از اندازه و محبوبیت مارک

  تجاری ، در جستجوی خود ظاهر شوند ، با فرض این امر منطقی است.

  رتبه بندی کسب و کار در نتایج آن چیزی است که عبارت جستجو نشان می دهد.

  آنچه با به روز رسانی کبوتر دقیقاً تغییر کرد

  برای بالا بردن قابلیت های جستجوی محلی خود ، گوگل صدها سیگنال رتبه بندی را برای جستجوی Google و Google Maps تقویت کرد.

  این بدان معناست که پارامترهای موقعیت مکانی و رتبه بندی گوگل نیز برای ارائه بهتر نتایج محلی و مرتبط با کاربران بر اساس مجاورت بهبود یافته است.

  و در بیشتر موارد ، به ویژه در دراز مدت.

  جستجوی محلی از ژوئیه 2014 ، هنگامی که الگوریتم اولیه کبوتر انجام شد ، به شدت بهبود یافته است ، اما همچنین اعتقاد بر این است که از آن به

  بعد نیز مجموعه ای از به روزرسانی های کبوتر مورد استفاده قرار گرفته است.

  و این برخی از ایراد های ابتدای راه اندازی به روزرسانی الگوریتم را توضیح می دهد که در نهایت اصلاح شد.

  یک مثال مشهور درست پس از راه اندازی اولیه کبوتر ، زمانی بود که وب سایت رزرو هتل Expedia در چرخ فلک هتل ظاهر شد ، گویی یک هتل معمولی

  در شهر نیویورک است که از مهمانان استقبال می کند.

  همچنین اشکالاتی در خصوصیت های ناخواسته با استفاده از کلمات کلیدی منطبق  وجود داشت تا الگوریتم محلی را فریب دهد تا صفحات خود را در

  نتایج بالاتر ، از جمله در “بسته محلی” Google ، فریب دهد.

  تعدادی از اشکالات قابل توجه دیگر در نتیجه اولین الگوریتم کبوتر وجود داشت ، اما آنها نیز به زودی اصلاح شدند.

  به نظر می رسد اولین به روزرسانی الگوریتم کبوتر در راه اندازی اولیه در حدود 1 اوت 2014 انجام شد و برخی از مشکلات را برطرف کرد.

  و به همین دلیل دور از ذهن نیست که فکر کنیم چندین بروزرسانی الگوریتم Pigeon از زمان استقرار اولیه جولای 2014 راه اندازی شده است.

  معمول است که یک تغییر الگوریتم بزرگ با یک سری تجدید نظر دنبال شود.

  به طور گسترده ای از الگوریتم کبوتر به عنوان تاثیرگذارترین به روز رسانی الگوریتم محلی  و از زمان بروزرسانی گوگل ونیز در سال 2012 ، تأثیرگذارترین آن نام برده شد.

  آنچه گوگل باید در مورد کبوتر بگوید

  گوگل در بیشتر به روزرسانی ها سرآمد است.این در مورد الگوریتم کبوتر هم  فرقی نداشت.

  پس از اظهارنظرهای کلی در مورد الگوریتم اولیه کبوتر و آنچه به طور خاص (به نوعی) به روز شد ، در مورد هیچ یک از به روز رسانی هایی که به احتمال

  زیاد پس از آن منتشر شد ، چیزی برای گفتن نداشت.

  بعد از اینکه گفته شد، که به روز رسانی الگوریتم کبوتر عمیق تر از قابلیت های کلی جستجوی وب گوگل است ، از جمله سیگنال های رتبه بندی زیادی

  که در جستجوی وب استفاده می کند.

  و سایر ویژگی های مهم که تجربه کلی جستجو را بهبود بخشیده است (نمودار دانش ، اصلاحات املایی ، مترادف ، تغییرات و غیره)  ، چیز دیگری نمی گفت.

  گوگل به بری شوارتز گفت که هیچ یک از به روزرسانی های Pigeon را پس از راه اندازی اولیه تأیید یا رد نمی کند و “احتمالاً همه تغییرات الگوریتم های

  جستجوی محلی را در حال حاضر جزئیات نخواهد داد.

  ” بنابراین ، تقریباً تضمین می شود به روز رسانی ، و همچنین به احتمال زیاد بیش از یک به روز رسانی در الگوریتم کبوتر در چند سال گذشته انجام شده است.

  تغییرات کبوتر در SERP های Google

  قبل از کبوتر ، نتایج جستجو در Maps تفاوت قابل توجهی با نتایج جستجوی سنتی داشت.

  تجربه کاربر نیز به طور قابل توجهی متفاوت بود.

  اکنون نتایج جستجو و زیبایی  SERP  (صفحه نتایج موتورهای جستجو) برای جستجوی Google و جستجوی Google Maps ظاهر و عملکرد یکنواخت تری دارند.

  جستجوی سنتی:

  الگوریتم Pigeon

  نقشه های گوگل:

  جستجوی محلی

  علاوه بر بهبود یکپارچگی بین سیگنال های رتبه بندی محلی ، Google نحوه برخورد با “فهرست های محلی” مصرف کننده مانند Yelp ، Home Advisor و موارد دیگر را نیز به روز کرد.

  قبل از راه اندازی Pigeon ، یک ارائه داخلی در Yelp وجود داشت که فاش شد ، سپس منتشر شد و جزئیات نحوه برخورد Yelp با گوگل با سایت بررسی اصلی و ترجیح محتوای خود در جستجو را توضیح داد.

  Yelp ادعا کرد که از نظرات گوگل پیشی گرفته است حتی وقتی که کاربر به طور خاص “yelp” را در جستجوهای جستجوی خود قرار دهد ، که به وضوح به عنوان یک جستجوی بی طرفانه معنی ندارد.

  پس از راه اندازی Pigeon ، Yelp و سایر فهرستهای محلی که بر اساس محتویات کاربر و نظرات مشتریان تنظیم شده بودند ، با استقبال مطلوب تری روبرو شدند ، و در جستجو ، آنطور که باید ، رتبه بالاتری داشتند.

   

  تغییر کبوتر در جستجو محلی

  یکی از تفاوت های قابل توجه برای کاربرانی که در Google برای مشاغل محلی جستجو می کنند ، تغییر در  جستجو محلی است.

  قبل از کبوتر ، جستجو محلی شامل 10 یا 7 مشاغل در جستجوی سنتی است ، و فرصت های بیشتری را برای کسب و کار برای رتبه بندی خوب و نمایش در صفحه 1 SERP ارائه می دهد.

  در عرض یک سال پس از راه اندازی الگوریتم کبوتر ، تعداد جستجو های محلی در سال 2017 به 3 جستجو کاهش یافت .

   

  هدف  الگوریتم کبوتر

  هدف کبوتر ، که گوگل آن را تأیید کرد ، این بود که جستجوی محلی تا آنجا که ممکن است شبیه جستجوی ارگانیک سنتی باشد ، در حالی که رفتار مشابهی نیز دارد.

  تأثیرات فوری مشاغل محلی ممکن است به نحوه موقعیت آنها قبل از کبوتر بستگی داشته باشد و اینکه چگونه آنها از تغییر و تحول در رتبه بندی های محلی سود برده یا آسیب دیده اند.

  اثرات دائمی ممکن است افزایش یا کاهش بازدیدهای ارجاع به وب و همچنین افزایش یا کاهش KPI مانند سرنخ ها و تبدیل ها (مانند “دریافت دستورالعمل ها” یا “اکنون تماس بگیرید”) باشد.

  گوگل نه تنها نحوه رتبه بندی بسیاری از مشاغل و میزان دیده شدن آنها را تغییر داد ، بلکه هدف آن این بود که اطلاعات کاربران را در مراحل کمتری نیز در اختیار آنها قرار دهد.

  هدف کبوتر این بود که با ترجیح دادن به نتایج در شعاع خاص و ارتباط جستجوی کاربر ، مرتبط ترین و مفیدترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهد.

  اساساً ، گوگل اکنون می تواند اطلاعات مورد نیاز در مورد یک مشاغل محلی خاص را سریعتر و راحتتر از همیشه به کاربران ارائه دهد.

  اما اگر Google اطلاعات مهم (شماره تلفن ، آدرس ، ساعت و غیره) را به کاربر ارائه دهد ، دیگر نمی تواند به سایت شما بیاید و دیگر مجبور به جستجوی بیشتر نباشد.

  شکی نیست که این نوع تغییرات – نه فقط در یک محیط محلی – ادامه خواهد یافت ، جایی که Google اساساً محتوای مارک ها را حذف کرده و مستقیماً در Google SERP به کاربران ارائه می دهد.

  اینجاست که سالهاست جستجو آغاز شده است.

  اگر نام تجاری شما هنوز رتبه خوبی دارد و مشتریان هنوز کسب و کار شما و اطلاعات مربوط به آن را پیدا می کنند ، آیا باز هم بازاریابی نیاز است؟ در این مرحله ، به نظر می رسد تنها انتخاب ما است.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای
  اشتراک گذاری
  شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

  سبد خرید0
  There are no products in the cart!
  ادامه خرید
  0